Меню

міні-кошик

Як правильно доглядати суху шкіру

Сухість, свербіння, лущення, червоні плями… знайомо?

Як показав аналіз запитів до косметологів, 80% жінок скаржиться на сухість шкіри обличчя та пов’язані з нею неприємні симптоми.

Найчастіше сухість шкіри не вроджена, а набута завдяки зовнішньому впливу та неправильному догляду, і означає, що пошкоджений її ліпідний бар’єр.

Що таке ліпідний бар’єр?

Наша шкіра схожа на міцну стіну, роль цеглин в якій виконують міцні рогові клітини, поєднані  цементом з особливих жирів – церамідів та жирних кислот.

Як правильно доглядати суху шкіру

Цей цемент не пропускає до шкіри токсини, вільні радикали, забруднення, а зі шкіри – не дає випаровуватись волозі, і тому шкіра залишається еластичною, пружною та здоровою.

Якщо ж несприятливе зовнішнє середовище – сонце, сухість, забруднення повітря, або неправильний догляд – вмивання милом, залишення на обличчі міцелярної води, навіть деякі креми пошкоджують цей цемент (ми ж пам’ятаємо, що він складається з жирів? А мило якраз і розчиняє жири), в ньому з’являються діри, і тоді шкіра  не лише втрачає воду, а й пропускає в більш глибокі слої шкідливі речовини, ультрафіолетове проміння та інші небезпечні речі. Шкіра стає чутливою, адже будь який подразник проникає дуже глибоко, “до живого”.

Щоб захиститися хоч якось, шкіра починає нагромаджувати більше рогових клітин, і виникає лущення, шкіра виглядає тьмяною, сіруватою.

Жінка починає видаляти ці лусочки скрабами чи пілінгами, в результаті роговий шар пошкоджується ще сильніше (

А крім цього, через дірявий бар’єр шкіра втрачає вологу, а без води не йдуть як слід процеси відновлення та загоювання. Скількі б ми не зволожували пошкоджену шкіру, вона все миттєво втрачає знову.

Що ж робити?

Перш за все – перестати травмувати шкіру.

Потім – допомогти їй відновити зволоженість, та надати правильні будівельні матеріали для відбудови ліпідного бар’єра.

  1. Очищення. Використовуйте для вмивання лише найделікатніші засоби – міцелярну воду, гідрофільну олію, убтан для сухої шкіри, або спеціальний двофазний засіб для зняття макіяжу від “Зілля Мавки”. Не старайтесь знежирити лице “до скрипу”, в цьому немає необхідності. Будь який засіб для вмивання, (крім двофазного від “Зілля Мавки”), обов’язково ретельно змийте водою, протерти обличчя тоніком недостатньо. Якщо обличчя стягує від води – використовуйте переварену, фільтровану або бутильовану воду.
  2. Тонізація. Тонік необхідний для видалення залишків миючого засобу, відновлення кислотності шкіри, а також він може містити в собі спеціальні компоненти для зволоження, заспокоєння, відновлення, тобто виступати як легка сироватка.
  3. Сироватка – концентрат активних речовин, що відновлює отримані пошкодження та заповнює шкіру водорозчинними втраченими компонентами.
  4. І, нарешті, правильний крем – для поповнення втрачених жирів. Крем для сухої шкіри обов’язково повинен містити цераміди та збалансовані жирні кислоти – омега-6, омега-3 та омега-9. При чому традиційний крем може ще гірше пошкодити шкіру, адже емульгатор в ньому може поєднуватись з жирами шкіри. Найкраще використовувати ламелярний крем, тому що така емульсія найкраще встроюється в ліпідний бар’єр, не пошкоджуючи його, на відміну від прямих емульсій (в “Зілля Мавки” всі креми являють собою саме ламелярні емульсії).

Також дуже важливі умови та харчування:

  1. Зволожуйте повітря
  2. Пийте достатньо чистої води
  3. Ховайтесь від сонця
  4. Їжте корисні жири. Обов’язково вживайте щодня лляну та оливкову олії, а соняшникової – якнайменше.
  5. Щодня їжте сирі овочі та фрукти
  6. …достатньо спіть, багато рухайтесь, не забувайте відпочивати та взагалі – турбуйтесь про себе і бережіть себе! 

Якщо у Вас виникли будь які питання щодо догляду за сухою шкірою або про косметику взагалі, запитуйте!

 

© Ніна Слєпкова, 2019, Майстерня “Зілля Мавки”™

Коментар (21)

  1. Pingback:flower shop in winter garden fl

Залишити коментар

<

Завантаження Captcha...

В данном магазине нет дисконтной программы.