Меню

міні-кошик

Що таке убтан?

Убтан – це перша в світі косметика. І придумали її в Індії. Зараз убтан – просто натуральний порошок для вмивання і  маска, а колись це був цілий ритуал…

Як використовувати убтан?
Що таке убтан?
 Що ж таке убтан?

“Убтан” (ਯੂਬਟਨ) – це слово на хінді, перекладається як “суміш порошків, які очищають шкіру”.

Це ефективний засіб по рецептах Аюрведи для очищення і живлення шкіри. Чудовий продукт являє собою порошок з лікарських трав, зерен та спецій.

Його дія спрямована на якісне щоденне очищення шкіри, поліпшення кровообігу і кольору обличчя. Убтан підсилює приплив крові до тканин шкіри, сприяє виведенню токсинів і шлаків, завдяки чому колір обличчя стає більш рівним і здоровим. Засіб має антимікробну дію (а отже, покращує стан шкіри при акне), оскільки пригнічує розмноження багатьох хвороботворних бактерій, допомагає боротися з передчасним старінням шкіри.

Що таке убтан?
Убтан виробництва України
Переваги та недоліки Убтану

В убтану є свої суттєві переваги в порівнянні з іншими засобами для вмивання.

Перше, це 100% натуральність. Убтани не містять жодних, навіть найм’якших ПАРів, консервантів та інших ненатуральних додатків.

Друга перевага в тому, що убтан дійсно ретельно очищає. Постійне застосування убтану робить шкіру гладенькою, помітно зменшує висипання на шкірі і чорні точки.

Третя перевага в тому, що убтан не пересушує шкіру і не руйнує природний ліпідний бар’єр шкіри.

І ще одна, щоденні масування шкіри під час вмивання убтаном підсилюють кровообіг, запускає процеси регенерації шкіри.

Недолік убтану в процесі його застосування. Цей спосіб не для ледачих. По-перше, набагато зручніше взяти готову піну і за 20 секунд змити, ніж розмішувати убтан з водою і ще масажувати. Ну і прибирання. Після кожного застосування убтану Вам доведеться після обличчя споліскувати ще і умивальник.

Як використовувати убтан?
Що таке убтан?
Складові убтану

Лікарські трави – це основний компонент убтану. Деякі убтани виготовляють з традиційних для Індії трав – шикакай, амла, ним та інші. Але зараз широко практикується виготовлення убтану з місцевих трав, таких як ромашка, череда, чебрець та інші.

В убтанах українського виробництва від “Зілля Мавки” пристутні як традиційні аюрведичні рослини, так і невідомі давнім індійцям українські зілля – родіола рожева, фіалковий корінь, корінь лопуха…

Трави-сапоніни, такі як солодка, шикакай, мильнянка та інші доповнюють стандартний набір трав. Присутність таких трав дозволять змивати з обличчя жир, як звичайне мило, тільки набагато делікатніше.

Борошно в убтані прилипає до часточок бруду, щоб потім бути змитим разом з ними. У убтанах найчастіше використовують нутову, вівсяну, рисову муку, кожна з яких має свої властивості.

Глини добре абсорбують жир, забирають зі шкіри надлишок жиру і токсини.

Як використовувати убтан?
З чого складається убтан?
Історія убтану

Убтан з’явився 5000 років тому в Індії. Порошок з трав використовували для очищення і краси шкіри обличчя і тіла під час ритуалів. Убтан став популярним у всій Індії і був прийнятий в якості ритуалу для релігійних фестивалів, таких як Дівалі і церемонія халдеї під час індійських весіль.

Майбутні молодята готувалися до нового життя і обов’язково милися з убтаном, таким чином прощаючись з минулим. Також ритуал захищав від злих духів. У ніч перед, або вранці в день весілля їм готували спеціальні порошки з трав (в які обов’язково входила куркума), робили пасту і наносили на все тіло, а після змивали.

Як використовувати убтан?
Аюрведичний натуральний убтан

У стародавній традиції аюрведи (з індійського “наука про життя”) маски обличчя і тіла, звані убтанами, застосовувалися і коректувалися в залежності від сезону.

Очевидні результати, отримані після використання убтанов, зробили убтан популярними серед чоловіків і жінок.

Так званий ритуал “Убтан” – це частина концепції “Солах-Шрінгара” (дослівно: 16 способів благоустрою тіла). Це стало дуже приємною традицією для дам з нагоди індійських свят.

Стародавній рецепт Убтан:

куркума, шафран, сандалове дерево, нут і насіння жовтої гірчиці, гірчичне масло і вода. Порошок живить і зволожує шкіру, а також повертає їй сяйво.

Куркума запобігає і усуває пігментацію, підтримує pH баланс, повертає шкірі сяйво.

Сандал має антибактеріальні властивості, скорочує пігментні плями, звужує пори.

Шафран покращує тексуру шкіри, повертає сяйво.

Нут очищає шкіру і знімає запалення.

Як раніше користувалися убтаном?

Порошок розводили водою, молоком або йогуртом, додавали в нього олії, лимонний сік і подрібнені квіти. Рецепт був завжди різний. Пасту наносили на все тіло на 25-30 хвилин, після – приймали ванну. Убтан тонізував шкіру і допомагав зробити її пружною, свіжою, оксамитовою.

Цей порошок слугував спеціальною косметикою для жінок високого рангу.

Убтан можна використовувати як маску, скраб або засіб для вмивання. Порошок позбавляє від проблем шкіри, звужує пори, прибирає дрібні зморшки, покращує кровообіг і текстуру шкіри, живить її.

Сьогодні індійські жінки, як і раніше, користуються убтанами. Весільним обрядам також слідують, пасту з куркуми обов’язково наносять на обличчя, а ось тіло вже не покривають сумішшю повністю.

До Вашої уваги колекція убтанів виробництва Майстерні “Зілля Мавки”, що поєднують традиційні індійські та дорогоцінні українські рослини

Залишити коментар

<

Завантаження Captcha...

В данном магазине нет дисконтной программы.