Натуральну олію насіння соняшника (Helianthus Annuus Seed Oil), що застосовується в косметиці, отримують з насіння культурних сортів соняшника шляхом холодного пресування.
Зволожує суху шкіру, має пом’якшувальні та регенерувальні властивості, розгладжує дрібні зморшки; жирну шкіру відмінно очищує,підходить для догляду за шкірою будь-якого типу, оскільки легко розчиняє будь-які забруднення.
Соняшник (Helianthus annuus) — мексиканська «квітка сонця» з Північної Америки (де соняшник був окультурений в III тисячолітті до н.е.), в Європу рослина завезена іспанцями в 1510 році.
В Україні з’явився у середині 18 ст.. В Росії — в самому кінці 18 століття.
Спершу його розводили як декоративну рослину, згодом також заради зерна, яке використовували як ласощі. Тепер соняшникова олія в Україні є найкращим харчовим продуктом як у непереробленому, так і переробленому вигляді.
Склад соняшникової олії буває різним, залежно від того, де і як були вирощені соняшники, а також від способу її обробки. 99,9% її складу – це жирні кислоти, насичені і ненасичені. Лідером є поліненасичена лінолева кислота – її в олії до 62%; на другому місці – олеїнова кислота, мононенасичена – її може бути до 40%. Також присутні інші жирні кислоти: пальмітинова, стеаринова, ліноленова, арахінова, міристинова і т.д.
Через вживання переважно соняшникової олії, в харчуванні українців баланс жирних кислот істотно зміщений в бік лінолевої. Для виправлення цього, варто: 1) зменшувати споживання соняшникової та інших олій з переважанням лінолевої кислоти (кукурудзяної, наприклад), замінюючи їх в стравах, що потребують термообробки, оливковою (в ній лінолевої кислоти менше, ніж олеїнової), кокосовою, або навіть тваринними жирами – топленим вершковим маслом та смальцем 2) Доповнювати свій рацион продуктами, що містять багато ліноленової кислоти: лляна олія, олія рижію, кедрова, коноплі, гірчиці, волоські горіхи, риба.
Слід відмітити, що існують сорти соняшникової олі з високим вмістом олеїнової кислоти, з яких виробляють так звану “високолеїнову соняшникову олію”, яка містить до 85% олеїнової кислоти.
Також містить фосфатиди, воски, вітамін Е (токофероли), вітаміни А, B, D, E, лецитин, мінерали, інулін, дубильні речовини.
Натуральна олія насіння соняшнику має чудові зволожувальні, регенеруючі, пластификуючі властивості (тобто здатністю робити шкіру більш еластичною).
Жиророзчинний вітамін Е відомий прекрасними антиоксидантними властивостями і допомагає уповільнити процеси старіння шкіри. За вмістом вітаміну Е соняшникова олія перевершує оливкову в 12 разів! Вільні кислоти в складі масла сприяють регенерації нових клітин, тому її також рекомендують для застосування при опіках,що загоюються.
Не створює на шкірі важкої захисної плівки, при цьому прекрасно зволожуючи її. Застосування олії соняшника в косметиці допомагає захистити шкіру від агресивного впливу сонця.
Компонент підходить для догляду за будь-яким типом шкіри, але найкраще розкриває свої властивості на сухій або в’янучій, даруючи їй живлення іі комфортне зволоження.
За допомогою соняшникової олії в складі косметичних засобів відновлюють суху шкіру рук, обличчя, шиї, вона має пом’якшувальну і регенеруючу дію, розгладжує дрібні зморшки, відмінно очищує жирну шкіру.
Соняшникова олія також відновлює порепану шкіру губ, рук і стоп, знімає запалення подразненої шкіри на різних ділянках тіла.