Меню

міні-кошик

Чим небезпечні SLS та SLES

Безсульфатні шампуні УкраїнаДослідження різних вчених, в т.ч. в Медичному Коледжі Університету штату Джорджія показали наступні особливості і шкоду содіум лаурил сульфату (sodium lauryl sulfate):

– SLS очищає окисленням поверхні, в т.ч. шкіри, залишаючи плівку на ній. Ця плівка може подразнювати шкіру, викликати свербіж, лущення, почервоніння, алергії і при довгому застосуванні – шкірні захворювання. SLS руйнує гідроліпідний захист шкіри, вступає в реакції з ліпідами шкіри і дегенерує їх.

– SLS висушує волосся, викликає утворення сухих, ламких і посічених кінчиків, може сприяти випаданню волосся і утворення лупи, а також захворювань шкіри голови.

– SLS робить волосся жирними біля коріння, викликає необхідність мити голову частіше. Все просто – сильне знежирення шкіри голови стимулює активну роботу сальних залоз.

– SLS — маленька і прудка молекула. Він через шкіру проникає в тканини і органи, в т.ч. в очі, печінку, нирки, серце, мозок, затримується там і накопичується, поступово підвищуючи свою концентрацію. SLS може змінювати білковий склад клітин, особливо у дітей, викликаючи різні захворювання, наприклад, катаракту. Може викликати мутації клітин і пошкодити імунну систему.

– Сульфати реагують з багатьма компонентами косметики, утворюючи при цьому нітрозаміни (нітрати) і канцерогенні діоксини. Вони також проникають в шкіру і потім в кров.

– Практично не виводиться з організму печінкою

Існує також аналог содиум луріл сульфату – sodium laureth sulfate (SLES) або содиум лаурет / лауреат сульфат. Він утворює багато піни при митті і дає ілюзію густого, концентрованого і дорого шампуню або гелю для душу. Може викликати подразнення і лущення шкіри, руйнувати волосяні цибулини, викликаючи втрату волосся. Він дуже швидко і легко проникає в шкіру, і також накопичується в організмі. SLES менше подразнює шкіру, ніж SLS, але може її сильно сушити. В реакції з іншими компонентами він може утворити діоксини і нітрати, які викликають утворення ракових клітин.

Саме тому шампуні від Зілля Мавки не містять СЛС чи СЛЕС.

© Ніна Слєпкова, 2018, Майстерня “Зілля Мавки”™

Залишити коментар

<

Завантаження Captcha...

В данном магазине нет дисконтной программы.